Polska

Niektórzy uczniowie wrócą do szkoły wcześniej. Wyjątki w rozporządzeniu MEN

fot. Pixabay

W rozporządzeniu, jakie w środę 25 listopada opublikowano w Dzienniku Ustaw znalazły się wyjątki dotyczące stacjonarnego nauczania. Dokument podpisany przez ministra edukacji narodowej Przemysława Czarnka wprowadza powrót niektórych uczniów do szkół już od najbliższego poniedziałku – czytamy w dokumencie.

Przypomnijmy, że zgodnie z najnowszymi zapowiedziami rządu, do 23 grudnia szkoły pozostają zamknięte. Następnie odbędzie się przerwa świąteczna, która potrwa do 4 stycznia, a po niej mają być ferie zimowe dla wszystkich uczniów jednocześnie. Oznacza to, że realny moment powrotu uczniów do szkół to poniedziałek 18 stycznia. Są jednak wyjątki od tych zasad.

Wraca kształcenie praktyczne

Na zajęcia stacjonarne od 30 listopada mają wrócić uczniowie, którzy odbywają zajęcia sportowe i praktyki zawodowe. Chodzi o szkoły podstawowe i ponadpodstawowe sportowe i mistrzostwa sportowego, oddziały sportowe i oddziały mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych. Do listy dołączają także szkoły zawodowe, centra kształcenia zawodowego oraz placówki kształcenia ustawicznego.

Zajęcia w szkołach, o których mowa, mają się odbywać przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Kształcenie zawodowe będzie się odbywało w grupach w wybrane przez placówkę dni, ale tylko do 10 godzin tygodniowo. Możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Źródło: msn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *