InformacjeŚwiat

Niemcy: imigrant zgwałcił dziecko. Policja go wypuściła i zgwałcił jeszcze raz

Fot. Pixabay

Szokujące informacje z Dortmundu. Afgańczyk sprzedawał narkotyki i dwukrotnie zgwałcił dzieci przy bezkarności władz. 

Imigrant sprzedawał narkotyki. W czerwcu 23-letni Afgańczyk zaatakował jedenastoletnią dziewczynkę, po czym został zwolniony po krótkim okresie aresztu. Prokuratura nie uwierzyła zeznaniom dziecka. Trzy tygodnie później mężczyzna zwabił i zgwałcił 13-letnią uczennicę w korytarzu na północy Dortmundu.

„Mężczyzna był już znany policji z powodu wielu przestępstw związanych z narkotykami” – powiedział VIP News prokurator Klepping. Dealer zaatakował swoją 11-letnią ofiarę 20 czerwca. Dwa dni później został zatrzymany. „Ponieważ oskarżony miał stałe miejsce zamieszkania” – sędzia, prokurator i obrońca zgodzili się na jego zwolnienie. „Przyczyna ucieczki już nie istniała” – przekonuje Klepping.

24 lipca Zubyr S. ponownie zaatakował dziecko w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. W ten sposób tragicznie potwierdziły się informacje o jego pierwszej ofierze. 

Niemieccy dziennikarze sugerują, że postępowanie władz mogło mieć wiele wspólnego ze strachem przed napiętnowaniem podejrzanego z Afganistanu, a niewłaściwe postępowanie sądowe może stać się kwestią polityczną.

Źródło: focus.de