InformacjeKultura

Patriotyzm Polaków w walce z bolszewikami. Widowisko „1920. Wdzięczni bohaterom” do obejrzenia na Narodowym

fot. Twitter

Kto nie widział w telewizji, będzie miał jeszcze szansę. Skrócona wersja widowiska będzie powtarzana na stadionie Narodowym jeszcze przez cztery dni, od 20 do 24 sierpnia.

„1920 Wdzięczni bohaterom” to niezwykła opowieść o wojnie polsko-bolszewickiej. Historia opowiedziana w pełnym rozmachu widowiskowym spektaklu, w którym pojawiają się piosenki zaśpiewane m.in. przez Kasię Cerekwicką, Luxtorpedę, Stanisławę Celińską, Stanisława Sojkę czy Sławka Uniatowskiego. Wielka inscenizacja, w której narratorem jest Antoni Królikowski działa na wyobraźnię także dlatego, że w całości wzięło udział setki statystów, pojazdy historyczne. Całość tworzy wyjątkową całość.

Widowisko było pokazywane w telewizji, ale jak ktoś przegapił bilety na widowisko można kupić przez internet i zobaczyć je na PGE Narodowy. Najdroższe kosztują 40 złotych. Dla dzieci, uczniów i studentów, którzy nie przekroczyli 26. roku życia oraz dla seniorów mających 60 lat lub więcej przygotowano jednak specjalną ofertę zniżkową w postaci 30 proc. rabatu od ceny regularnej.