Informacje

Nitras może stracić immunitet za notoryczne naruszanie nietykalności innych osób

fot. Twitter

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie Prokurator Generalny wystąpił do marszałka Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła KO Sławomira Nitrasa – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Wczoraj poseł Nitras popchnął posła PiS Wiesława Krajewskiego w trakcje debaty sejmowej. Nie był to pierwszy incydent tego typu. Zarzuty będą dotyczyły innych zdarzeń. 

Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej posłów na Sejm RP, znieważenia posłanki i zmuszania dziennikarza do zaniechania interwencji prasowej. 

„Jak wynika z ustaleń śledztwa, poseł Sławomir Nitras zareagował gwałtownym wybuchem agresji na sprzeczną ze swoim zdaniem opinię wygłoszoną w czasie dyskusji przez posłankę Iwonę Arent. Kopnął ją w udo, a gdy zapowiedziała, że zgłosi incydent do Komisji Etyli Poselskiej, znieważył wulgarnym słowem. Do zdarzenia doszło w październiku 2018 r. w sejmowym autobusie, którym posłowie jechali na lotnisko w Warszawie” – podała PK. 

Dodała też, że przedmiotem wniosku prokuratury jest również naruszenie nietykalności cielesnej posła Sebastiana Kalety, którego Sławomir Nitras popychał i siłą przytrzymywał, uniemożliwiając mu w lipcu 2020 r. wejście na teren oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie.

„Poseł Nitras użył przemocy fizycznej także wobec dziennikarza, który w lipcu 2020 r. w czasie wiecu wyborczego w Ciechanowie próbował zadać pytanie kandydatowi na prezydenta. Poseł siłą przepychał dziennikarza w inną stronę, odciągał go ręką i kierował pod jego adresem agresywne zaczepki słowne. W ten sposób skutecznie uniemożliwił dziennikarzowi wykonanie obowiązków służbowych” – poinformowała PK. 

Uchylenie immunitetu Sławomirowi Nitrasowi umożliwi przedstawienie mu zarzutów popełnienia występków, które mają charakter chuligański.

Źródło: TVP Info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *