MuzykaŚwiat

Norweski muzyk-morderca nienawidzi Polski za to, że jest katolicka. Wśród jego zwolenników także Polacy

By Varg_Vikernes.jpg: Рустем Адагамов (drugoi)derivative work: Bff (talk) - Varg_Vikernes.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13516020

Norweski muzyk, Varg Vikernes jest mordercą i podpalaczem. Kilkanaście lat siedział w więzieniu po tym, jak zamordował człowieka.

Był członkiem zespołów Old Funeral, Mayhem i Burzum. W 1993 roku został skazany na 21 lat więzienia za zabójstwo muzyka Mayhem, Euronymousa, a także za spalenie trzech kościołów na początku lat 90.

Po opuszczeniu więzienia zamieszkał wraz z żoną i dziećmi na farmie. Następnie przeniósł się wraz z rodziną do Francji. W tamtejszym rejestrze meldunkowym figuruje jako Louis Cachet. 16 lipca 2013 roku Varg Vikernes został zatrzymany we Francji. Był podejrzany o planowanie rozboju oraz o posiadanie nielegalnych materiałów wybuchowych. 18 lipca 2013 roku został zwolniony po tym, jak nie udowodniono mu działań związanych z planowaniem zamachu terrorystycznego

Teraz Vikernes głosi swoje poglądy w mediach społecznościowych, w których śledzi jego wpisy spore grono zwolenników (ponad 15 tysięcy followersów). Niestety także tych z Polski.

Ostatnio Varg Vikernes zapytał swoich odbiorców o to, których krajów nienawidzą najbardziej. Żeby zainicjować konwersacje napisał też swoją listę znienawidzonych krajów. Wśród nich znalazła się także Polska.

Na 10. miejscu znajduje się właśnie nasz kraj, jak widać. Zapytany o to, dlaczego właśnie Polska, odpowiedział:

Polska jest wstydem Europy, pod wieloma względami ... także tutaj. Wielu z nich to katoliccy zeloci, klęczący przed swoim żydowskim idolem.

Można więc powiedzieć, że norweski morderca i podpalacz nienawidzi nas dlatego, że większość Polaków wyznaje wiarę, które głosi miłość i dobro? Należałoby zadać jednak pytanie co kieruje ludźmi, że podążają za takim degeneratem?