Świat

Nowe przepisy. Zakaz spotykania się w grupach powyżej 6 osób. Dotyczy to również prywatnych domów

Obraz Наркологическая Клиника z Pixabay

Takich obostrzeń jeszcze nie było. Czy sytuacja jest aż tak zła? Jak to przyjmą ludzie? Czy rząd jest przygotowany na wybuch niezadowolenia społecznego? To tylko niektóre pytania, które cisną się na usta po ujawnieniu przez brytyjski rząd nowych obostrzeń spowodowanych koronawirusem.

Od najbliższego poniedziałku w Anglii zakazane będzie spotykanie się w grupach liczących więcej niż sześć osób, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni – poinformował w nocy ze wtorku na środę brytyjski rząd.

Zakaz będzie dotyczył spotkań w prywatnych domach, miejscach takich jak bary czy restauracje a także parki, czy inne otwarte publiczne przestrzenie. Wyłączone z niego będą gospodarstwa domowe liczące więcej niż sześć osób, szkoły, miejsca pracy, odbywające się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wesela i pogrzeby oraz zorganizowane rozgrywki sportowe.

Pełna lista wyjątków ma zostać opublikowana przed wejściem w życie zakazu.

Za jego złamanie będzie grozić kara w wysokości 100 funtów, która będzie podwajana wraz z każdym kolejnym przewinieniem aż do kwoty 3200 funtów. Zakaz dotyczy tylko Anglii, bo kwestie ochrony zdrowia w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej pozostają w kompetencjach tamtejszych rządów i to one ustalają ograniczenia.

źródło:PAP