Dzieci

Noworodek w Oknie Życia w Warszawie. Siostry nazwały dziewczynkę Zuzia

Obraz Esi Grünhagen z Pixabay

W Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie siostry znalazły dziewczynkę. Nadały jej imię Zuzia. Przy noworodku była karteczka, że urodziła się 24 sierpnia o godz. 3 nad ranem – poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Zgodnie z procedurami, siostry wezwały karetkę pogotowia i policję. Według medyków dziewczynka była ubrana i czyściutka– powiedziała s. Anna Uberman. Dodała, że dziecko przebywało w Oknie Życia 40 minut. Siostry nadały jej imię Zuzia. Następnie niemowlę zostało odwiezione do Szpitala św. Rodziny w Warszawie.

To już 18 dziecko pozostawione w “Oknie Życia” na ul. Hożej 53. Opiekujące się nim siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej szczególnie modlą się za znalezione przez nie dzieci, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych.

Okno Życia istnieje w Warszawie od prawie 12 lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku abp Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce. Mieści się przy ul. Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi i to siostry z tego zgromadzenia pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu.

Źródło: Archidiecezja Warszawska