Informacje

Obowiązkowe maseczki w Monachium

Monachium, fot. Pixabay

Władze stolicy Bawarii wprowadziły nowe obostrzenia wobec pandemii koronawirusa.

Od czwartku (24 września) do 1 października włącznie w niektórych częściach centrum miasta obowiązuje noszenie maseczek. Wprowadzono również ograniczenia dotyczące spotkań w miejscach prywatnych i publicznych oraz w restauracjach.

Środki mają na celu powstrzymanie dalszego wzrostu zakażeń koronawirusem w Monachium, aby chronić  mieszkańców i uniknąć w miarę możliwości bardziej drastycznych środków – informują władze. 

Obowiązek noszenia maseczek dotyczy jednak tylko niektórych miejsc w centrum miasta: w strefie dla pieszych starego miasta, w tym Schützenstraße, Stachus i Marienplatz, Sendlinger Straße łącznie z Sendlinger-Tor-Platz, na Viktualienmarkt. Wymóg zakrycia ust i nosa jest oznaczony specjalnymi znakami przy wejściach do odpowiednich obszarów.

Analogicznie do przepisów bawarskiego rozporządzenia o środkach ochrony przed zakażeniami, dzieci do szóstego roku życia są zwolnione z tego obowiązku. Z obowiązku zwolnione są także osoby, które mogą uwiarygodnić, że noszenie przez nich nakrycia ust i nosa jest niemożliwe lub nieracjonalne z powodu niepełnosprawności lub ze względów zdrowotnych.

Źródło bild.de