Polska

Ochojska apeluje o przyjęcie do Polski imigrantów, którzy spalili obóz w Grecji? „Prawdziwie szlachetne serce mają Niemcy”. Szok!

By Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53787869

„Polski rząd ma usta pełne frazesów”, a prawdziwie szlachetne serca mają Niemcy – stwierdziła Janina Ochojska. To wypowiedź cytowana przez tsyol.pl. Chodzi o to, że Janina Ochojska, posłanka w Parlamencie Europejskim z list Koalicji Obywatelskiej zaapelowała do polskiego rządu, aby ten przyjął uchodźców ze zniszczonego w pożaru greckiego obozu Moria.

Przypomnijmy, bo posłanka KO tego woli nie zauważyć, że obóz w miejscowości Moria na Lesbos został w nocy z wtorku na środę niemal całkowicie zniszczony przez kilka powstałych równocześnie pożarów. Bez schronienia pozostało koło 12 tysięcy uchodźców. Miejscowe władze twierdzą, że obóz podpalili migranci, którzy nie chcieli zaakceptować nakazu kwarantanny, po wykryciu zakażeń koronawirusem.

„Pani Ochojska każe nam przyjąć nielegalnych imigrantów, którzy nielegalnie przypłynęli na Lesbos, bo postanowili oni spalić obóz w którym mieszkają na koszt europejskiego podatnika. Nic, że nowy obóz już się buduje nic, że ci ludzie nie chcą do Polski. Czego nie rozumiecie?”- komentuje na Twitterze publicysta i restaurator Petros Tovmasyan

źródło:tysol