Dzieci

Oczy diabła. Patryk Vega pokazał wstrząsający zwiastun filmu (wideo) „Uratowałem dziecko, które miało być sprzedane na narządy”

Patryk Vega Oczy diabła zwiastun Źródło Facebook

Patryk Vega opublikował zwiastun szokującego dokumentu. W filmie „Oczy diabła” poruszy problem handlu dziećmi. Reżyser na początku zwiastunu zwrócił się mocnymi słowami do przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen.

„Zwracam się do Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej. Uratowałem dziecko, które miało być sprzedane do burdelu, a potem na narządy” – zaczyna mocnymi słowami zapowiedź dokumentu Patryk Vega.

Potem dodaje : „Opowiem, w jaki sposób w dzisiejszej Europie legalnie sprzedać dziecko do burdelu albo na narządy (…) Opowiem Pani, w jaki sposób w dzisiejszej Europie legalnie sprzedać dziecko i jak sprawić, żeby tego dziecka już nigdy nikt nie szukał”.

Oczy diabła: Dokument Patryka Vegi o handlu dziećmi


W zwiastunie widzimy rozmowy, jakie Patryk Vega przeprowadził z osobami zaangażowanymi w nielegalny proces handlu dziećmi. Reżyser dotarł m.in. do kobiety, która podjęła decyzję o sprzedaży dziecka. Vega zwraca się także z poważnym apelem do Ursuli von der Leyen : „Usiądźmy do stołu i zmieńmy prawo europejskie tak, by ukrócić ten proceder”.

Data premiery dokumentu „Oczy diabła” nie została na razie ujawniona.

Źródło: Facebook