GospodarkaInformacje

Od dziś można aktywować bon turystyczny. Zobacz jak to zrobić.

Fot. TT

Od soboty, 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny, wystarczy zalogować się a platformie PUE ZUS. Mogą to zrobić rodzice wyłącznie dzieci do 18. roku życia. Na każde dziecko przypada 500 zł.

Bon to elektroniczny dokument, uprawniający do świadczenia w wysokości 500 zł na każde dziecko, za pomocą którego będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Uwaga! Podmiot musi być zarejestrowany na specjalnej platformie. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością – dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Jak aktywować bon? Profil na PUE ZUS można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE rodzice aktywują bon i otrzymają kod.

Jak płacić za usługę? Sam proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę. Bonem można płacić wielokrotnie.

Lista zarejestrowanych podmiotów będzie udostępniana na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej.

Źródło: gosc.pl