Polska

Od dziś wracają duże koncerty. Więcej osób wejdzie na stadiony i do hal sportowych

Obraz 정훈 김 z Pixabay

Od dziś znów możemy brać udział w dużych koncertach i wydarzeniach sportowych. Wraca możliwość organizowania imprez masowych z udziałem nawet kilku tysięcy osób, poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przepisy, które wchodzą w życie 17 lipca, zezwalają na wypełnienie trybun stadionów do 25 procent pojemności. Z kolei na trybunach hal widowiskowo-sportowych może być zajęte do 50 procent miejsc. W obu przypadkach koniecznymi do spełnienia warunkami są zachowanie dystansu społecznego oraz zakrywanie przez uczestników widowiska ust i nosa.

Jak przekazało dwa tygodnie temu MKiDN, takie regulacje umożliwiają obecność ponad 14 tysięcy osób na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie i około 5 tysięcy osób w Atlas Arenie w Łodzi lub Ergo Arenie w Gdańsku. Tyle tylko, że była mowa o wydarzeniach „kulturalnych i rozrywkowych”. Dla sportowych przepisy miały pozostać takie jak wcześniej. A to oznaczałoby, że mecze dyscyplin rozgrywanych w hali, jak siatkówka, wciąż będą zamknięte dla publiczności.

Na szczęście nowe przepisy jak się okazało obejmują także imprezy sportowe. -Kibice będą mogli wrócić na hale, wypełniając do 50 procent ich pojemności – powiedział Wirtualnej Polsce rzecznik Ministerstwa Sportu Filip Cieszkowski.

Źródło: wp.pl, Twitter