Informacje

Odcięła sobie dłoń, żeby dostać ponad milion euro odszkodowania. 22-latka skazana

Żródło: YouTube/Slovenske novice

Mieszkanka Słowenii Julija Adlesić odcięła sobie rękę piłą tarczową i próbowała naciągnąć kilka firm ubezpieczeniowych na odszkodowanie w wysokości niemal 1,2 mln euro. Kobieta i jej partner zostali w Słowenii skazani za próbę oszustwa ubezpieczeniowego.

4 stycznia 2019 roku Julija Adlesić odcięła sobie lewy nadgarstek piłą tarczową. Zadzwoniła do regionalnego centrum ratownictwa mówiąc, że to był wypadek przy pracy w tartaku. Śledczy odkryli jednak, że w połowie 2018 roku kobieta wykupiła pierwszą polisę ubezpieczeniową. Następnie zwróciła się także do czterech innych firm. Łącznie za utratę ręki w wyniku wypadku w pracy mogłaby liczyć na 1,16 mln euro odszkodowania.

W trakcie dochodzenia wyszło na jaw, że w sprawę była zaangażowana cała rodzina, a wszystko koordynował partner 22-latki. Prokuratura odkryła także, że kilka dni przed wypadkiem mężczyzna szukał w internecie ofert protez rąk.

Sąd okręgowy w Lublanie skazał Juliję Adlesić na dwa lata więzienia, a jej partnera – na trzy lata. Ojciec Sebastiana Abramowa dostał wyrok roku w zawieszeniu, a matka została uniewinniona.

Źródło: rmf24.pl, Slovenskie novice