Świat

Ohyda! Senator uważa, że homofobią jest prawo, które zakazuje dorosłym homoseksualistom wykorzystywanie nieletnich chłopców.

fot. Pixabay

„To rujnuje życie ludzi” – tak mówi o karaniu dorosłych homoseksualistów za współżycie z nieletnimi senator stanu Kalifornia Scott Wiener. „To taka przerażająca homofobia” – tłumaczy. Poniżej tłumaczenie artykułu, w którym wyjaśnione jest dokładnie co senator Kalifornii rozumie przez homofobię.

Jeśli 19-letni mężczyzna zostanie skazany za uprawianie seksu ze swoim 17-letnim chłopakiem w Kalifornii, musi zarejestrować się jako przestępca seksualny. Ale może tak nie być w przypadku 24-letniego mężczyzny, który zapłodnił 15-letnią dziewczynkę - może uniknąć tej kary, jeśli sędzia uzna, że ​​jest to niepotrzebne.

To odmienne traktowanie pozostaje po historycznej kryminalizacji seksu homoseksualnego, którą Kalifornia wymusiła na prawie dekady temu. Krytycy ostrzegają, że naraża to młodych ludzi LGBT na niesprawiedliwe kary w bardziej konserwatywnych częściach stanu, gdzie lokalni prokuratorzy mogą być bardziej skłonni do prowadzenia takich spraw.

Senator stanu Scott Wiener, D-San Francisco, ma nadzieję na wyeliminowanie rozbieżności z ustawą, która daje sędziom swobodę w rejestrowaniu przestępców seksualnych we wszystkich sprawach dotyczących dobrowolnego współżycia między nastolatkami a młodymi dorosłymi. „To taka przerażająca homofobia” - powiedział Wiener. „To irracjonalne i rujnuje życie ludzi”.

źródło:twitter