Świat

ONZ: marihuana mniej groźna. Kolejny krok narkotykowego lobby do legalizacji THC

Wikipedia

W środę komisja ds. narkotykówOrganizacji Narodów Zjednoczonych przegłosowała usunięcie marihuany z listy środków objętych specjalną kontrolą.

– To nie oznacza, że teraz na całym świecie zacznie się fala legalizacji. To może być jednak przełomowy moment – powiedziała Jessica Steinberg z marihuanowej grupy consultingowej Global C, cytowana przez portal „New York Times”.


Legalizacja marihuany jest od ponad 50 lat jednym z postulatów organizacji skrajnie lewicowych. „Cieszymy się – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie organizacji International Drug Policy Consortium – ale reforma jest daleka od wystarczającej”. International Drug Policy Consortium jest globalną siecią ponad 170 organizacji pozarządowych, które promują „obiektywną i otwartą debatę na temat polityki narkotykowej na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym”, dążąc do jest całkowitej legalizacji.

Zmiana została przegłosowana stosunkiem głosów 27 do 25 (Ukraina wstrzymała się od głosu). Za jej dokonaniem były USA oraz zdecydowana większość państw europejskich; przeciwko m.in Chiny, Egipt, Nigeria, Pakistan i Rosja.

Źródło: noizz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *