Informacje

Opozycja chce odwołania wicepremiera Kaczyńskiego

By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78347175

Koalicja Obywatelska składa wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Pod wnioskiem podpisała się Lewica i KO.

Najważniejsza jest teraz jedność opozycji – mówił na konferencji prasowej w sejmie Tomczyk (KO), jednak pod wnioskiem nie ma podpisów posłów PSL.

Krzysztof Gawłowski (SLD): dołączamy do wniosku Koalicji Obywatelskiej.

– Odpowiedzialność za Polskę to odpowiedzialność za bezpieczeństwo na różnych polach: zdrowia, ekonomii, gospodarki, ale też nasze bezpieczeństwo codzienne – to, które jest dzisiaj pałką teleskopową łamane i które odbija się na siniakach i aresztach ludzi, którzy na ulicach Warszawy i innych polskich miast protestują. W takim czasie opozycja musi razem wyrażać wspólne stanowisko – podkreślił Gawkowski na konferencji prasowej, na której wystąpił wraz z szefem klubu KO Cezarym Tomczykiem.

Dlatego – jak dodał – Lewica postanowiła wesprzeć wniosek KO o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego. Według niego prezes PiS jest „chory z nienawiści”. „Szuka wrogów na ulicy i próbuje wyprowadzić ludzi, którzy będą walczyli z pokojowo nastawionymi protestującymi” – dodał szef klubu Lewicy.

Tomczyk (KO): Polska staje się mafijnym państwem, które jest uzbrojone w pałki teleskopowe – grozi również, że wszyscy odpowiedzialni za działania policji w czasie ulicznych demonstracji, w tym przede wszystkim Jarosław Kaczyński, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Zanim Jarosław Kaczyński został wiceministrem, politycy opozycji nawoływali by prezes PIS, jako szef największego ugrupowania w parlamencie, wziął na siebie odpowiedzialność za rząd, teraz kiedy wszedł w jego skład opozycja chce jego odwołania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *