Świat

Oreo prezentuje tęczowe ciastka. Mają być nagrodą dla działaczy na rzecz akceptacji LGBT+

Źródło: Twitter/Oreocookies

Mondelēz International, producent ciastek Oreo oraz organizacja PFLAG stworzyły limitowaną, tęczową wersję ciastek. Markizy, zwykle czarno-białe, tym razem mają nadzienie w kolorach tęczy, co ma sugerować związek z LGBT. Akcja, jak informuje producent ciastek na Twitterze, jest połączona z narodowym dniem „coming outu” i rozpoczyna akcję „Dumni rodzice”.

Jak poinformowała firma wytarzająca ciastka, celem wypuszczenia limitowanej edycji jest nagrodzenie osób, które przez swoje działania, pomagają w walce z nierównościami na tle orientacji seksualnej. Jest to część dużej akcji pod nazwą „Proud Parent” mającej na celu pokazać, jak ważna w akceptacji środowisk LGBT, jest rola rodzin i osób bliskich.

Aby otrzymać limitowane opakowanie słodyczy, należy w mediach społecznościowych zamieścić zdjęcie z opisem, który określi, jak ważne dla danej osoby jest współpracowanie na rzecz walki z nierównościami. Nie wiadomo o jakie chodzi konkretnie zdjęcia i aktywności związane z LGBT+.

PFLAG (Parent, Families and Friends of Lesbians and Gays) to, jak informuje wprost.pl,  największa organizacja zrzeszająca osoby LGBT, a także ich rodziny i przyjaciół. 

Źródło: wprost.pl, Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *