Informacje

Orlen wysłał Rafałowi Trzaskowskiemu pisma przedprocesowe. Czy prezydent Warszawy przeprosi?

Rafał Trzaskowski , fot. screen z tvn24

„Miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu” – powiedział w jednym z wywiadów na początku miesiąca prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Polityk komentował w ten sposób awarię Czajki i zarzucanie mu, iż nie dopilnował napraw w obiekcie.

Prezes PKN Orlen w reakcji na fake newsa zapowiedział, że oczekuje przeprosin we wszystkich tytułach, które opublikowały nieprawdziwą informację. Podkreślił, że wypowiedź Trzaskowskiego została wielokrotnie powielona. „W przeciwnym wypadku podejmiemy stosowne kroki prawne” – zapowiadał Daniel Obajtek.

Na słowa Obajtka i Trzaskowskiego zareagowała wówczas Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. „W wywiadzie z prezydentem Trzaskowskim w »Rzeczpospolitej« doszło do omyłkowego wskazania PKN Orlen jako odpowiedzialnego za wyciek paliwa do Wisły, za co przepraszamy. Chodziło oczywiście o awarię rurociągu pod dnem rzeki, należącego do PERN S.A.” – napisała na Twitterze.

„Ponieważ Rafał Trzaskowski nie sprostował nieprawdziwych informacji na temat PKN Orlen we wszystkich tytułach, w których zostały one opublikowane, skierowaliśmy do niego pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin i przekazania 15 tys. zł na cele społeczne” – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek .

Jak informuje tvp.info, na ich prośbę o komentarz skierowaną do ratusza, odpowiedziała rzeczniczka prezydenta Warszawy, która „obiecuje, że ratusz dotrzyma starań, by prośba PKN Orlen została spełniona, a sprawa zamknięta bez udziału wymiaru sprawiedliwości”.

Źródło: tvp.ino