Informacje

Orzeczenie brytyjskiego sądu: „Dzieci poniżej 16 roku życia nie mają wystarczającej świadomości w sprawie decyzji o tzw. zmianie płci”.

foto:pixabay

Brytyjski sąd orzekł, że dzieci poniżej 16 roku życia nie mają wystarczającej świadomości w sprawie decyzji o tzw. zmianie płci. O wyroku Wysokiego Trybunału Sprawiedliwości poinformowała organizacja Human Life International-Polska.

Sprawa dotyczy londyńskiej kliniki, która zajmuje się „identyfikacją płciową w rozwoju dzieci”. Skargę na jej działalność złożyły 23-letnia kobieta i matka 16-letniej autystycznej dziewczynki oczekującej na rozpoczęcie tej kontrowersyjnej „terapii”. [czytaj więcej] 

Według 23-latki, w klinice kilka lat temu była traktowana jak „królik doświadczalny”, a lekarze nie przeprowadzili właściwej oceny psychiatrycznej i powinni byli mocniej kwestionować jej decyzję o staniu się mężczyzną w wieku kilkunastu lat.

Do sprawy odniósł się ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk. Podkreślił, że działania tej kliniki pokazują, iż dochodzi do procederów radykalnego uprzedmiotowienia człowieka.

– W samym punkcie wyjścia mamy tutaj do czynienia z odmówieniem młodemu człowiekowi prawa do decydowania i określania swojej świadomości, tożsamości. To jest odebranie człowiekowi, pacjentowi podstawowych praw, który jest traktowany z góry jako bezwolny przedmiot, którym można dowolnie manipulować i wykorzystywać jako obiekt eksperymentów. Nagle się okazuje, że ten człowiek, który rzekomo jest pozbawiony mocy decydowania i świadomego oceniania swojego życia, wypowiada zdanie kluczowe, że czuł się traktowany jak królik doświadczalny – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Według brytyjskiego sądu, stosowanie tzw. blokerów dojrzewania jest terapią eksperymentalną i w większości przypadków nie można ich podawać dzieciom, próbującym zmienić płeć biologiczną bez odwołania się lekarzy w każdym konkretnym przypadku do decyzji sądu.

Zdaniem mediów, do londyńskiego Ośrodka Zmiany Identyfikacji Płciowej w latach 2018-19 skierowano ponad 2,5 tys. dzieci, niektóre z nich mają mniej niż trzy lata.

Źródło:radiomaryja.pl/Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *