Gry

Ostre komentarze po tym, jak twórcy Wiedźmina zmienili logo na tęczowe

Tęczowe logo CDP Red, Facebook

Firma CD Projekt Red, twórca znanej na całym świecie gry „Wiedźmin”, podobnie jak firmy na całym świecie, zmieniła właśnie swoje logo na tęczowe. Wszystko po to by, jak twierdzi, wesprzeć mniejszości LGBT walczące o swoje prawa.

Pod wpisem na Facebooku, dotyczącym zmiany barw na tęczowe, rozgorzała zacięta dyskusja fanów gier słynnej polskiej firmy z całego świata. Komentarze w języku angielskim przeplatają się z tymi po polsku. Część graczy pochwaliła pomysł i pogratulowała odwagi a część pisze, że to skandal i po takim zachowaniu CDP Red więcej żadnych gier od niej nie kupią. Komentują, że to działanie pod publiczkę i że skasowali zakup Cyberpunka w przedsprzedaży lub skasowali z dysku Wiedźmina. CD Projekt Red to twórcy nie tylko gier z serii Wiedźmin ale także nadchodzącego Cyberpunka 2077.

Oto niektóre komentarze z oficjalnego facebookowego Fanpage’a firmy CD Projekt Red:

„Czy zmienialiście logo z okazji jakiegokolwiek święta narodowego? Tak tylko pytam”

„Ale tak szczerze, co firma tworząca gry ma do wyborów prezydenckich i dyskusji na ten czy tamten temat? Na temat suszy w kraju też zmienicie avatar?”

„NIE MOŻECIE POKAZYWAĆ TĘCZOWEJ FLAGI W MOJEJ APOLITYCZNEJ GRZE O ANTYKAPITALISTYCZNYCH POST RASOWYCH ODSZCZEPIEŃCACH”

„Gratuluje odwagi! Generalnie wspieranie mniejszości opłaca się firmie też z punktu ekonomicznego. Osoby o postępowych poglądach są lepiej wykształcone i więcej zarabiają”

„Miałem wielki szacunek dla Redów wielki szacunek. Teraz nie mam już nic”

„A takie ładne biało – czerwone logo było.”

„Pusty gest. Teraz takie w modzie”

„Wierzę, że chodzi o promocję firmy i jest to decyzja czysto marketingowa, mimo to wykorzystywanie inwazyjnej ideologii LGBT, która co raz bardziej narzuca swoje poglądy przy użyciu władzy i cenzorów, a nijak ma się do interesów mniejszości o odmiennej orientacji jest dla mnie zjawiskiem przykrym”

„Róbcie to, co robicie najlepiej – czyli gry. Politykę i sprawy ideologiczne lepiej odstawcie na bok”

 „CD Projekt Red robi od lat gry z silnymi akcentami politycznymi i społecznymi, a proszę, pod postem dalej widzimy ludzi, którzy denerwują się, że firma zajmuje polityczne i społeczne stanowisko”

„…fajnie czyta się komentarze ludzi, którzy chyba nie zauważyli ze książki i gry w dużej mierze krytykują pogardę dla „inności”, którą w komentarzach można obserwować. Pełne poparcie, pokażmy zagranicą coś pozytywnego”

„Nie mam nic przeciwko gejom, ale takie podlizywanie się opinii publicznej jest trochę śmieszne”

 „Niestety przykre jest wzorowanie się na zachodnich korporacjach i stosowanie marketingu budowanego na plecach mniejszości. wiara, w to że spółka giełdowa ma w swoim serduszku dobro homoseksualistów, afroamerykanów czy kogokolwiek innego poza głównymi udziałowcami jest dziecinadą”\

„Podziwiam ludzi, którzy teraz sarkają na oportunizm i polityczną poprawność, kiedy to właśnie tysiące takich reakcji jak Wasza pokazują, że zrobienie sobie tęczowej profilówki wymaga odwagi i jest niepoprawne „

„Moglibyście być apolityczni i nikomu nic by się nie stało”

„Nie popieram takich akcji, poprawności politycznej i narastającego wywieszania wszędzie tęczowej flagi, gdzie się tylko da, jakby tylko LGBT mieli problemy i z historii wiem, że faworyzowanie problemów tylko jednej grupy źle się skończy. Jednak słyszałem, że co niektóre osoby wzywały wręcz do bojkotu studia w związku z tym. To już przesada”