GospodarkaInformacje

Otwarcie pierwszego sklepu Primark w Polsce już za dwa tygodnie

Obraz Filip Altman z Pixabay

W czwartek 20 sierpnia o godzinie 10:00 w warszawskiej Galerii Młociny zostanie otwarty pierwszy sklep irlandzkiej sieci Primark.

Warszawski sklep zajmuje 3 660 mkw. powierzchni handlowej na dwóch piętrach. Zatrudni 250 osób. Primark to międzynarodowa marka odzieżowa, która oferuje modę, kosmetyki i wyposażenie domu. Firma założona w Dublinie w 1969 r. obecnie posiada ponad 380 sklepów.

– Bardzo cieszymy się z otwarcia naszego pierwszego sklepu w Warszawie. Primark jest już dobrze znaną marką w Polsce, dlatego tym bardziej cieszy nas możliwość zaoferowania klientom z Warszawy i regionu “niesamowitej mody w niesamowitych cenach” oraz to, że staniemy się częścią lokalnej społeczności warszawskiej. Polska jest ważnym rynkiem dla sieci Primark i stanowi kolejny kamień milowy w naszej ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej – komentuje Maciej Podwojski, sales and operations manager w Primark Polska.

Z myślą o bezpieczeństwie pracowników i klientów, w sklepie zapewniono liczne środki ochronne. Wśród nich są: czytelne oznakowanie oraz naklejki na podłodze, środki do dezynfekcji rąk dla pracowników i klientów, osłony przy kasach.

Primark wejdzie w tym roku jeszcze do Czech, a w 2022 roku Słowację. W 2020 roku firma chce otworzyć 18 nowych sklepów w Europie (o łącznej powierzchni ponad 83 tys. mkw.) i tylko jeden nowy na terenie Wielkiej Brytanii, swoim największym rynku zbytu.

Źródło: wirtualnemedia.pl