Informacje

Owsiak ma koronawirusa!

Jerzy Owsiak Źródło: WikipediaCC By Ralf Lotys (Sicherlich) - Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11110168

Jerzy Owsiak z koronawirusem. Test potwierdził u niego zakażenie. „W piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy – ból mięśni, gorączka 38 stopni” – napisał na Facebooku. 

Prezes Zarządu Fundacji WOŚP poinformował, że ostatni tydzień był dla niego pracowity. Uczestniczył w zakupie sprzętów medycznych. „Prowadziliśmy je w ogromnym reżimie sanitarnym i chociaż po zakończeniu Konkursu Ofert czułem się jeszcze bardzo dobrze, to w piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy – ból mięśni, gorączka 38 stopni” – przekazał na Facebooku.

„Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów” – dodał. 

Owsiak dodał, że „weekend był trudny”, choć objawy stopniowo mijały. „W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny. To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus” – ocenił.

Burza o łóżka Owsiaka

Przypomnijmy, że wczoraj burzę w mediach wywołała wiadomosc o tym, że twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odmówił przekazania łóżek zakupionych przez Fundację do leczenia osób z COVID-19. Zdaniem Jerzego Owsiaka oznacza to pozbawianie łóżek innych pacjentów, którzy też wymagają pilnej pomocy medycznej. Swoje stanowisko szczegółowo opisał na swoim koncie na Facebooku.

Jerzy Owsiak na swojej stronie na Facebooku napisał, że nie zgadza się na to. Jak pisze na swoim Facebooku, odmówił szpitalowi, ponieważ jego zdaniem, oznacza to pozbawienie sprzętu innych ciężko chorych pacjentów. Owsiak tłumaczy, że z wielkim żalem przyjął wcześniejszą decyzję wojewody mazowieckiego o przekształceniu 34 łóżek geriatrycznych na walkę z koronawirusem.

„Myśleliśmy, że to jednorazowe zdarzenie w obliczu rosnących potrzeb walki z pandemią. Dzisiaj otrzymaliśmy prośbę ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, czy oddział ten może na potrzeby walki z COVID-19 przeznaczyć swoje łóżka do innego szpitala w Lublinie. Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie” – napisał szef WOŚP.

źródło:radiozet