BógRodzina

Papież Franciszek: gender to główny przejaw zła we współczesnym świecie

By Korea.net / Korean Culture and Information Service, CC BY-SA 2.0

Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie jest ideologia gender – ostrzega Papież Franciszek – cytowany przez portal Vatican News.

Warto przypomnieć tę wypowiedź, w czasie, gdy wielu „otwartych katolików” wspiera walkę aktywistów LGBT z Kościołem.

Zdaniem papieża ideologia gender chce zniszczyć u korzeni stwórczy zamysł Boga dla każdego z nas, sprawić, aby wszystko było jednolite, neutralne. Jest to atak na różnorodność, na kreatywność Boga, na mężczyznę i kobietę.

Ojciec Święty, ostrzega, że chodzi tu o ideologię, która nie liczy się z rzeczywistością, z prawdziwą różnorodnością osób, z niepowtarzalnym i wyjątkowym charakterem każdego z nas. 

To nie usunięcie różnic sprawi, że staniemy się sobie bliżsi, lecz przyjęcie innego w jego odmienności, odkrycie bogactwa, jakim jest jego odmienność – uważa Papież Franciszek. 

Według Papieża gender, w sposób podstępny, usiłuje podkopać fundamenty ludzkości we wszystkich środowiskach i na wszystkich szczeblach edukacji, staje się dyktatem kulturowym, który jest narzucany przez niektóre państwa jako jedyna możliwa droga kultury, do której trzeba się dostosować. 

Wypowiedź Franciszka znalazła się w książkowym wywiadzie o Janie Pawle II, który w trafił z początkiem roku do księgarń we Włoszech.

Źródło: vaticannews.va