Informacje

Paweł Zagumny został odwołany z funkcji prezesa Polskiej Ligi Siatkówki. Jest reakcja byłego siatkarza

Paweł Zagumny Źródło: Facebook

Decyzja o nieprzedłużeniu kończącej się w 22 listopada kadencji Zagumnego zapadła podczas czwartkowego posiedzenia Rady Nadzorczej. Przedstawiciele PLS jak na razie nie komentują oficjalnie sprawy, jednak informację tę potwierdziła osoba związana ze spółką zarządzającą ekstraklasą kobiet i mężczyzn oraz męską I ligą – donosi polsatnews.pl.

Potwierdził to też sam Zagumny we wpisie w mediach społecznościowych: ” Drodzy Przyjaciele Siatkówki. Z dniem dzisiejszym, 22 listopada, dobiegła końca moja kadencja jako Prezesa Polskiej Ligi Siatkówki” – czytamy na koncie sportowca na Facebooku.

„Pomimo mojego zaangażowania w usprawnienie funkcjonowania PLS, poprawę wyników finansowych spółki, pozyskania w tych trudnych czasach wielu znaczących sponsorów i pozytywnego odbioru sprawozdania finansowego przez Radę Nadzorczą, w ostatniej chwili ta sama Rada postanawia nie przedłużać mi kadencji” – napisał były siatkarz.

We wpisie na Facebooku czytamy: ” W mojej naturze sportowca nie ma miejsca na wyciąganie i pranie brudów „poza szatnią„, być może w tym temacie przyjdzie jeszcze czas na podsumowania.Chcę podziękować za wszystkie przychylne komentarze i wiadomości prywatne. Dostałem ich dziesiątki i jeżeli jest tak jak czytam (nie potwierdzam ale i nie zaprzeczam), że nawet nasza Siatkówka nie jest już wolna od układów politycznych i własnych interesów to może i lepiej, że nie będę częścią obecnej rozgrywki. Pozostanę na zawsze sportowcem i interesuje mnie tylko gra Fair Play.Pora na nowe wyzwania, działanie w zgodzie ze sobą i zawsze z miłością do tego sportu, którego dobre imię jest dla mnie najważniejsze”.

Według nieoficjalnych informacji komunikat PLS w sprawie zmiany na stanowisku prezesa powinien się pojawić we wtorek po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Media podają, że objąć ma je Artur Popko, który w przeszłości przez wiele lat i w kilku podejściach pełnił tę funkcję – ostatnio tuż przed Zagumnym.

Źródło: Facebook, Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *