Gospodarka

PayPal wprowadza obsługę kryptowalut!

Fot. Pixabay

Klienci PayPal będą mogli używać kryptowalut do robienia zakupów u 26 milionów sprzedawców w jego sieci od początku 2021 roku – informuje Reuters. 

PayPal ma nadzieję, że usługa zachęci do globalnego wykorzystania wirtualnych monet i przygotuje sieć na nowe waluty cyfrowe, które mogą być rozwijane przez banki centralne i korporacje – powiedział w wywiadzie prezes i dyrektor generalny firmy Dan Schulman.

„Współpracujemy z bankami centralnymi i myślimy o wszystkich formach walut cyfrowych oraz o tym, jaką rolę może odegrać PayPal” – powiedział. Właściciele kont będą mogli kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty w swoich portfelach PayPal od przyszłego roku. 

Firma z siedzibą w San Jose w Kalifornii ma 346 milionów aktywnych rachunków na całym świecie i przetworzyła płatności w wysokości 222 miliardów dolarów w drugim kwartale.

Kryptowaluty są niestabilne, co czyni je atrakcyjnymi dla spekulantów, ale znacznie mniej atrakcyjne dla kupców i kupujących. Transakcje są wolniejsze i bardziej kosztowne niż w przypadku innych popularnych systemów płatności.

Płatności kryptowalutowe w systemie PayPal będą rozliczane za pomocą dolara, co oznacza, że ​​handlowcy nie będą otrzymywać płatności w wirtualnych monetach, podała firma.

PayPal, który zabezpieczył pierwszą warunkową licencję na kryptowaluty od Departamentu Usług Finansowych stanu Nowy Jork, początkowo zezwoli na zakup bitcoinów i innych kryptowalut: ethereum, bitcoin cash i litecoin.

Źródło: Reuters 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *