Informacje

Pierwsza dama, Agata Duda na ustach wszystkich. Co takiego zrobiła?

By The White House from Washington, DC - President Trump's Trip to Poland, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=60744866

„Chciałabym, abyście szanowali mój wybór. Dużo mówicie o tolerancji, ale nie szanujecie mojego zdania. Jeśli nie udzielałam wywiadów, to był to mój własny wybór!” – zwróciła się do mediów Pierwsza Dama. Agata Kornhauser-Duda w trakcie swojego przemówienia po ogłoszeniu wyników exit poll wyjaśniła, dlaczego przez 5 lat pierwszej kadencji swojego męża nie udzielała wywiadów i nie wypowiadała się do mediów. Padły mocne ale i jednoznaczne w wymowie słowa!

„Powiedziałam ostatnio na rynku w Rzeszowie, że szacunek jest najważniejszy. Tak faktycznie jest. Mam pewien apel… Jest tutaj dużo mediów. To ten moment, kiedy należy powiedzieć, dlaczego – jak państwo twierdzili- przez pięć lat się nie wypowiadałam. Uchylę rąbka tajemnicy. Drogie media, drodzy dziennikarze… – zaczęła swoją wypowiedź Agata Duda.

„Chciałam powiedzieć, dlaczego przez 5 lat się nie wypowiadałam. Drogie media, mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się. Zapomnieliście dodać że nie wypowiadam się do mediów. Ja przez 5 lat rozmawiałam z rodakami, z Polakami na każdym ze spotkań. Drodzy dziennikarze muszę wam powiedzieć jedno – chciałabym żebyście szanowali Polaków i polityków i żebyście szanowali mój wybór. Dużo mówicie o tolerancji, ale nie szanujecie mojego zdania. Jeśli nie udzielałam wywiadów, to był to mój własny wybór!” – zasygnalizowała dobitnie żona prezydenta. I dodała: „Dlaczego nie chciałam się wypowiadać do mediów? Był to mój milczący sprzeciw przeciwko manipulacji, dezinformacji, które się tam pojawiają. […] Niektórzy mówili nam, że osoby publiczne muszą się z tym liczyć. To jest nieprawda. Nie daję na to zgody”.