Informacje

Minister Szumowski rezygnuje z urzędu

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, Źródło: Wikipedia

Szumowski: składam dzisiaj rezygnację z funkcji ministra zdrowia– informuje PAP.

– Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia -powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji prasowej we wtorek. Zapewnił, że pozostaje posłem i będzie pełnił „funkcje publiczne”. Jak dodał, planował podać się do dymisji po „zamknięciu informatyzacji służby zdrowia” w lutym, ale „niestety pojawił się COVID”.

– Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu. Chciałbym wrócić do kliniki leczyć pacjentów – mówił minister na  konferencji.

– Rozmowy o tym, były prowadzone od wielu, wielu miesięcy. Umowa dżentelmeńska między mną a panem premierem, panem prezesem, była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski. Choćby wdrożyć system informatyzacji ochrony zdrowia – mówił Szumowski.

– Dzisiaj uznałem, że to właściwy czas. Mamy zbudowany w Polsce system szpitali jednoimiennych, rozbudowaną sieć laboratoriów, udało się dzięki szybkim, bardzo odważnym decyzjom, doprowadzić do tego, że w Polsce nie było dziesiątek tysięcy zgonów, tak, jak było to w krajach Europy Zachodniej. Dzisiaj mamy te przyrostu 600, 800 zachorowań, ale mamy też gospodarkę, która funkcjonuje i dzięki temu, będziemy mieli też pieniądze na leczenie innych chorób, bo oprócz Covid-u mamy też wszystkie inne choroby – mówił.