Polska

Platforma Obywatelska zmienia nazwę? Na jaką?

Platforma Obywatelska widząc co dzieje się w sondażach i jak niekorzystnie na wizerunek wpływa aresztowanie Sławomira N. zastanawia się jak „podejść” wyborców i nabrać ich na kolejną nową jakość w polskiej polityce. Pierwsza próba już miała miejsce. Rafał Trzaskowski szafuje nazwą „nowa Solidarność”, co nie podoba się związkowcom. Borys Budka prawdopodobnie widząc, że traci wpływy na rzecz przystojniejszego kolegi, odpalił prawdziwą bombę w RMF FM ujawniając, że nie wykluczona jest nowa nazwa jego ugrupowania.

Budka twierdzi, że PO będzie miała nawet wreszcie jakiś program. „Co więcej, w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Patrykiem Michalskim nie wykluczył, że zmienione zostaną również logo, a nawet nazwa partii” – czytamy na stronie RMF FM.

Strona centrummedialne.pl wylicza, że to już kolejne „przebranie” tej partii. „Kiedyś byli Unią Wolności, potem stali się Platformą Obywatelską. W każdych wyborach próbują jednak ukryć swoją tożsamość. W eurowyborach byli Koalicją Europejską, w wyborach do Sejmu stali się Koalicją Obywatelską. W Sejmie przebrali się za POKO, a w wyborach prezydenckich próbowali wmówić Polakom, że ich kandydat i wiceszef partii Rafał Trzaskowski w ogóle nie jest działaczem politycznym”. Czy Polacy dadzą się ponownie nabrać? – zastanawia się wiele osób.

źródło:rfm, centrummedialne