InformacjeŚwiat

Pożar katedry w Nantes. Ktoś specjalnie podpala kościoły. Tak uważa prokuratura

zdjęcie: Twitter

W katedrze św. Piotra i Pawła w Nantes w sobotę rano wybuchł poważny pożar – podała straż pożarna w departamencie Loara Atlantycka na zachodzie Francji. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia płonącej świątyni. Straż pożarna otrzymała alarm w sobotę o godzinie 7.44 rano. Na miejsce wysłano 60 strażaków. „Pożar nie został opanowany, wciąż trwa. To poważny pożar” – poinformowało agencję AFP centrum operacyjne do spraw pożarów i ratownictwa Codis. Prokuratura prowadząca śledztwo uważa, że to było celowe podpalenie.

– Ogień nie został opanowany, wciąż trwa. To poważny pożar – poinformowało AFP centrum operacyjne ds. pożarów i ratownictwa Codis. Służby pożarnicze zostały zaalarmowane w sobotę o godz. 7.44, na miejsce wysłano 60 strażaków.

Również dyrektor regionalnego urzędu nadzorującego straż pożarną (SDIS) stwierdził, że pożar XV wiecznej katedry w Nantes nie był przypadkowy. Trzy ogniska ognia wybuchły w jednym czasie. Prawdopodobnie było to podpalenie.

Nagranie płonącej katedry, która jest zabytkiem architektury, pojawiło się na oficjalnym profilu francuskiej straży pożarnej na Twitterze. 

źródła: Pompiers de France, AFP, polsatnews