Polska

PO już nie chce podwyżek płac. Budka „prowadził konsultacje”. Grodzki „w poczuciu odpowiedzialności” przyłącza się do nowego stanowiska partii

Źródło: Twitter

Na poniedziałkowej konferencji z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, Budka podkreślał, że kiedy obejmował szefostwo w PO zapewniał, że głos obywateli będzie najważniejszy. – Podtrzymuję to. To obywatele są naszymi pracodawcami i to z opinią obywateli powinniśmy się liczyć w pierwszej kolejności – mówił szef PO.

– W piątek, gdy podejmowaliśmy decyzję o kompleksowym uregulowaniu trudnej sprawy płac osób, które zajmują najważniejsze stanowiska państwowe, kierowaliśmy się zdrowym rozsądkiem, ale przede wszystkim chęcią kompleksowego uregulowania tych kwestii i powiązania wynagrodzeń ze średnią płacą w kraju. Jak widać te rozwiązania absolutnie nie spodobały się opinii publicznej. Polacy powiedzieli wyraźnie, że to nie czas i pora, by tę kwestię w tej chwili regulować – dodawał.

Budka zapewniał, że przez cały weekend „prowadził konsultacje” i wsłuchiwał się w głos osób, które „wyrażały swoje negatywne opinie”. – Rozmawiałem z pozostałymi liderami partii opozycyjnych. Dziś będę rekomendował senatorom Koalicji Obywatelskiej przyjęcie wniosku o odrzucenie tej ustawy w całości – mówił.

– Każdy może popełnić błąd. Nie sztuką jest trwać w błędzie, ale sztuką jest ten błąd naprawić – dodawał szef PO odpowiadając na pytania dziennikarzy.

W podobnym tonie wypowiada się marszałek Senatu. „W poczuciu odpowiedzialności” przyłącza się do głosu partii.

źródło:polsatnews, twitter