Polska

PiS odwiesza kolejnych posłów. Po spotkaniu z Kaczyńskim Kołakowski zmienia zdanie w sprawie odejścia z PiS?

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało o przywróceniu w prawach członka partii ostatnich dwóch zawieszonych we wrześniu posłów – byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Lecha Kołakowskiego, który deklarował wczoraj opuszczenie partii.

Informację przekazał na Twitterze Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. „Postanowieniem Rzecznika Dyscyplinarnego PiS z dn.18.11.2020r. umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia Statutu PiS” – napisał. Wcześniej doszło do spotkania Lecha Kołakowskiego z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim oraz przewodniczącym klubu Ryszardem Terleckim.

„Moje członkostwo w Prawie i Sprawiedliwości jest kwestią otwartą” – oświadczył Lech Kołakowski po spotkaniu. Poseł w planach ma kolejne spotkanie z Kaczyńskim, które przesądzi o jego przyszłości w partii.

Kołakowski wczoraj na antenie RMF FM poinformował, że odchodzi z klubu. Zapowiedział także możliwość utworzenia nowego koła parlamentarnego. W jego opinii mogłoby to pozbawić PiS sejmowej większości, czemu zaprzeczył Ryszard Terlecki.

Po rozmowie, w której uczestniczył także m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, Lech Kołakowski wyszedł wyraźnie poruszony – jak donosił reporter RMF.

„Moje członkostwo w PiS jest kwestią otwartą” – oświadczył Kołakowski dodając, że ostateczną decyzję ws. członkostwa w PiS podejmie po kolejnym spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim. Poseł przyznał, że obecnie jest za ciągłością kadencji parlamentu.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapewniał natomiast, że większość partii rządzącej jest bezpieczna.Pogłoski o tym, że tracimy większość, no to są pogłoski niepoważne. Mamy spokojnie większość – komentował Terlecki.

Wczoraj 13 z 15 posłów, którzy sprzeciwili się „piątce dla zwierząt”, zostało odwieszonych w prawach członków klubu PiS-u. W tej grupie nie ma byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Lecha Kołakowskiego. 

Źródło: rmf24.pl