Świat

Pocałunek śmierci: Greta Thunberg namawia na głosowanie na Joe Bidena

Fot. Twitter

Nastoletnia aktywistka na rzecz zmian klimatycznych Greta Thunberg poparła demokratycznego kandydata na prezydenta USA – Joe Bidena.

„Nigdy nie angażuję się w politykę partyjną. Ale nadchodzące wybory w USA to coś więcej niż to wszystko ”- napisał na Twitterze Thunberg. „Z punktu widzenia klimatu to zdecydowanie za mało i wielu z Was oczywiście wspierało innych kandydatów. Ale, mam na myśli… wiesz… cholera! Po prostu zorganizuj się i zachęć wszystkich do głosowania na #Biden” – napisał tato Grety na Twitterze. 

Okazuje się, że nastolatka jest nie tylko specjalistką z dziedziny klimatologii, wirusologii i spraw międzynarodowych, ale zna się także świetnie na polityce. Rodzina Grety jest w tym roku niezadowolona, ponieważ przez kolejny rok nie otrzymała pokojowej Nagrody Nobla. 

Thunberg stała się postacią otwartą, przyciągając uwagę mediów od czasu prowadzenia strajków szkolnych w jej rodzinnym kraju, Szwecji w 2018 roku. Zdobyła tytuł Człowieka Roku magazynu Time i była nominowana do wielu wyróżnień na całym świecie. 

Prezydent Trump nigdy nie traktował jej poważnie. Mało tego, kpił z Thunberg, że jest śmieszna,  że „musi popracować nad swoim problemem zarządzania gniewem” i wybrać się z jakimś przyjacielem do kina na dobry film.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *