Gospodarka

Poczta Polska szuka 1200 pracowników. Zobacz, ile możesz zarobić

Fot. Pixabay

Poczta Polska zatrudni dodatkowo co najmniej 1200 osób przed szczytem świątecznym – poinformowała spółka. Państwowy monopolista szuka kierowców, pracowników sortowni i kurierów.

W okresie przedświątecznym tygodniowo pocztowcy doręczą o 50–70 proc. więcej paczek, niż średnio w innych tygodniach roku. W grudniu liczba obsługiwanych paczek może przekroczyć milion.

„Spodziewamy się, że w ramach tegorocznego szczytu przedświątecznego doręczymy rekordową liczbę przesyłek. Wynika to z faktu, że coraz więcej Polaków robi zakupy świąteczne w e-sklepach” – powiedział cytowany w komunikacie Marek Makuch, dyrektor Pionu Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej.

Poczta szuka przede wszystkim osób zainteresowanych współpracą na umowy zlecenia do pracy w sortowniach, doręczania przesyłek oraz kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów o ładowności do 3,5 t oraz pow. 3,5 t.

„Szczególnie poszukiwane są osoby, które chcą dorobić m.in. w sortowniach w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu” – wyjaśniono.

Dodano, że kierowcy dodatkową pracę mogą znaleźć przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Olsztynie, Ostródzie, Białymstoku, Łomży, Ełku, Gdańsku, Katowicach i Łodzi. Z kolei na terenie całego kraju pracę mogą dostać osoby, które będą zajmowały się doręczaniem przesyłek.

Ile można zarobić? W sortowniach stawki zaczynają się od 17 zł brutto do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł brutto – 5 zł brutto za doręczoną paczkę. Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t. to 18 zł brutto – 22 zł brutto za godzinę, a dla kierowców pojazdów pow. 3,5 t.: 19 zł brutto – 28 zł brutto za godzinę. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności – informuje Poczta Polska.

Źródło: Radio Maryja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *