Duchowość

Pod Warszawą powstaje osiedle przeznaczone dla katolickich rodzin. Każdy dom będzie mieć swojego świętego patrona

Osiedle Przystań Źródło: Facebook

W podwarszawskich Łomiankach powstaje osiedle domków jednorodzinnych dla katolików. Na jego terenie znajdzie się między innymi kapliczka, przy której mieszkańcy mogą gromadzić się np. podczas majowych nabożeństw, chlebowy piec i oratorium, czyli miejsce, wyciszenia i modlitwy, a docelowo kaplica. Ponadto każdy dom ma mieć swojego patrona oraz wmurowany cudowny medalik.

„Projekt budowy Osiedla Przystań to nic innego jak odpowiedź na rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie jakim jest wiara w Boga” – czytamy na oficjalnej stronie osiedla dla katolików.

Domy będą miały metraże 105 i 147 metrów dla rodzin 2+2 i większych. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do domów już w 2022 roku. Każdy dom znajdujący się na osiedlu będzie miał swojego świętego patrona . Wśród opiekunów domów są m.in. św. Józef, św. Faustyna Kowalska, św. Stanisław Kostka, św. Matka Teresa i bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. – Wybraliśmy świętych i błogosławionych, którzy szczególną troską otaczali rodziny – mówi deweloper. 

Oprócz tego w swoich fundamentach będzie miał zamurowany cudowny medalik, a jego przyszli mieszkańcy są powierzeni w modlitewną opiekę zakonowi lub grupie modlitewnej związanej z danym świętym.

Osiedle bedzie nosic nazwę Przystań. – Nazwaliśmy je Przystań, bo zależy nam, by rodziny znalazły tu miejsce wytchnienia. Stąd nasze logo, które w symboliczny sposób przedstawia rodzinę, która jak drzewa zapuszcza korzenie: tak jej członkowie budują swoje życie na fundamencie wiary w Boga – wyjaśniają w rozmowie dla „Gościa Niedzielnego” małżonkowie Anna i Kamil Kwiatkowscy, deweloperzy i inwestorzy.

Naszym marzeniem jest, by w osiedlowym oratorium znalazły się relikwie. (…) Planujemy zapraszać rekolekcjonistów, osoby z ciekawymi świadectwami, organizować warsztaty dla małżonków, a także integrować całe rodziny, modlić się za siebie nawzajem i wspierać. Ale nie będziemy robić „selekcji”. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą żyć w zgodzie, sąsiedzkiej przyjaźni i szacunku do wyznawanych wartości – mówi Kamil Kwiatkowski.

Źródło: Gosć Niedzielny, se.pl, tvrepublika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *