Informacje

Policjanci z Otwocka zatrzymali sześć osób. Młodzi ludzie są przekonani o swojej bezkarności, utwierdzają ich w tym liderki Strajku Kobiet

Fot:Policja

Policjanci z Otwocka zatrzymali sześć osób podejrzewanych o akty wandalizmu. Podejrzani mieli zniszczyć m.in. elewację kościoła i ogrodzenie posesji. – Jedna z osób znieważyła też pomnik Józefa Piłsudskiego – powiedziała rzeczniczka otwockiej policji sierż. sztab. Paulina Harabin.

Informacje o aktach wandalizmu w Otwocku policjanci zaczęli otrzymywać pod koniec października. 

– Sprawcy zniszczyli farbą w spreju elewację kościoła, elewację i drzwi wejściowe budynku administracji rządowej, elewację budynku magistratu, ogrodzenie posesji, baner reklamowy restauracji, przystanek autobusowy, chodnik, schody dworca PKP i pomnik Józefa Piłsudskiego – wyliczyła policjantka.


Wskazała, że sprawą zajęli się policjanci z wydziału prewencji we współpracy z funkcjonariuszami z ogniwa do spraw nieletnich i patologii, którzy m.in. sprawdzili zapisy z miejskiego monitoringu.

– W ubiegłym tygodniu otwoccy policjanci zatrzymali do prowadzonego postępowania o zniszczenia mienia aż sześć osób w wieku 18-20 lat – poinformowała. – Młodzi ludzie, przekonani o swojej bezkarności, bezprawne zachowania utrwalili zdjęciami i nagraniami zapisanymi w telefonach komórkowych – wyjawiła.

Policjanci ustalili, kto wśród zatrzymanych stoi za znieważeniem pomnika Józefa Piłsudskiego.


– Zebrany w sprawie materiał pozwolił na postawienie zarzutów trzem osobom. Dwie z nich już usłyszały zarzuty zniszczenia mienia, za który kodeks karny przewiduje do pięciu lat więzienia, zaś jedna zarzut znieważenia pomnika Józefa Piłsudskiego, za który grozi kara ograniczenia wolności – dodała.

Postępowanie w sprawie zniszczenia mienia jest w toku. – Policjanci nie wykluczają zatrzymania kolejnych osób – powiedziała.

Źródło:PAP/tvpinfo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *