InformacjeŚwiat

Polka zawieszona na brytyjskiej uczelni za poglądy pro-life

Źródło: plodnosc.pl

Pochodząca z Polski 24-letnia Julia podczas tygodnia adapcyjnego nowych studentów na Uniwersytecie Nottingham nieskrępowanie wyrażała swoje poglądy przeciwko aborcji. Została przez to zawieszona na rok w prawach studentach.

Julia studiuje położnictwo. Jeden z wykładowców zauważył, że dziewczyna posiada materiały pro-life. Natychmiast złożył skargę. Po kilku dniach Polka otrzymała pismo, w którym wyrażono zaniepokojenie, czy dziewczyna przez swoje poglądy będzie potrafiła profesjonalnie podejść do swojej pracy. Jednocześnie zawieszono jej studia oraz praktykę szpitalną.

Według gazety „The Daily Telegraph”, to pierwsza taka sprawa w Wielkiej Brytanii. Chociaż uniwersytet cofnął swoją kontrowersyjną decyzję, 24-latka poczuła się mocno dyskryminowana za swoje etyczne poglądy.  

– Chciałabym pociągnąć tę sprawę tak daleko, jak to konieczne. Moim zdaniem ważne jest, aby pamiętać, że posiadanie poglądów „pro-life” nie jest sprzeczne z byciem położną – powiedziała Julia. I dodała, że chciałaby również otrzymać od uniwersytetu przeprosiny i zapewnienie, że uniwersytet „zmieni swoje podejście, aby nikt inny nie przechodził przez to, przez co przeszła ona” – powiedziała Julia dziennikarzom.

Źródło: telegraph.co.uk