DuchowośćPolska

Polscy celebryci nie chcą chrzcić własnych dzieci i jeszcze to nagłaśniają! Dlaczego tak się dzieje?

fot. collagemaker

Coraz częściej słyszymy w mediach lub na portalach społecznościowych, że wielu celebrytów decyduje się nie chrzcić dziecka. Mało tego, rozgłasza to całemu światu, robiąc z tego medialną szopkę. Znane osoby wiedzą, że mogą stać się przykładem dla innych. Myślą, że w ten sposób zyskają poklask osób antyklerykalnych, które nie jest tajemnicą, że posiadają silne wsparcie mediów liberalnych. 

Przykłady? Otóż, Anna Mucha podjęła decyzję o niechrzczeniu córki, gdyż stwierdziła, że chce jej dać wybór. Podobne przyczyny podaje Tomasz Karolak, który także nie ochrzcił córki.  Do gwiazd show-biznesu, które nie ochrzciły własnych dzieci należą także m.in. córka znanej restauratorki Magdy Gessler. Stwierdziła, że „nie są praktykującymi katolikami, więc nie mamy powodu, aby chrzcić córkę”. Tę samą decyzję podjęła Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z Radosławem Majdanem. Stwierdzili, że nie ochrzczą dziecka, ponieważ poczęło się za pomocą metody in vitro, której Kościół się sprzeciwia. Deklarują się jednak jako osoby wierzące.

To jednak kłóci się z nauką kościoła. Osoby deklarujące się jako wierzące i nie przekazujące łaski wiary swoim dzieciom, nie mają w rzeczywistości z wiarą nic wspólnego. Od sakramentu chrztu zaczyna się życie chrześcijanina, a motywowanie swoich decyzji niewyjaśnieniem afer i skandali, które dotykają Kościół jest jedynie pustą wymówką. Zdecydowanie chodzi bardziej o głoszenie postawy laickiej, która opanowuje od dawna zachodnie kraje.

Nie można być „za a nawet przeciw”, jak już jeden próbował. Choć celebryci chcieliby oczywiście zyskać rozgłos i przypodobać się jak największej ilości publiczności. Zarabiają przecież jedynie dzięki jej akceptacji.

źródło: solidaryzm.eu