Informacje

„Polska mierzy się z próbą odebrania suwerenności”. Mocne stanowisko Kaczyńskiego

By Kancelaria Sejmu / Paweł Kula - Viktor Orban w Sejmie. Ten plik jest fragmentem innego pliku: Jarosław Kaczyński i Viktor Orbán w Sejmie z marszałkami.jpg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74964822

„Polacy decydując się na wejście do Unii Europejskiej, nie zgadzali się na bycie czyjąkolwiek kolonią, a przecież takie podporządkowanie uczyniłoby z nas i innych właśnie kolonię tzw. najbardziej wpływowych unijnych graczy” – stwierdził wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, Polska mierzy się „z próbą odebrania suwerenności, nawet w sferze kultury”.

Prezes PiS, pytany przez „Gazetę Polską” o stabilność obozu Zjednoczonej Prawicy po kryzysie sprzed kilku tygodni, zapewnił, że jest optymistą.

„Nie powiem, że koalicja na 100 proc. dotrwa do końca kadencji, bo w polityce nic nie jest na 100 proc. Ale jestem dobrej myśli, naprawdę dobrej. Oczywiście nie wykluczam, iż jakieś spięcia między nami będą. Wszystko jest dynamiczne, tym bardziej, iż PiS jest dziś na etapie pewnych zmian. Bez wątpienia wywołają one emocje, ale w moim najgłębszym przekonaniu są konieczne, byśmy mogli utrzymać władzę po 2023 r.” – powiedział.

„Dziś instytucje UE, jej przeróżni urzędnicy, jacyś politycy, których Polacy nigdy nigdzie nie wybierali, żądają od nas, byśmy zweryfikowali całą naszą kulturę, odrzucili wszystko, co dla nas arcyważne, bo im się tak podoba. Przecież żadnego innego uzasadnienia nie ma. Nie ma śladu uzasadnienia traktatowego, jest to sprzeczne z naszą deklaracją o suwerenności kulturowej podjętej przez Sejm przed wejściem do UE. Na takie działania nie będzie zgody” – oświadczył lider PiS.

źródło: GP, PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *