BógInformacje

Pomnik Jezusa Chrystusa „przyozdobiony” tęczową flagą. Premier Morawiecki zabrał głos. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski milczy

By Lee Kindness - http://www.pbase.com/wangi/image/warsaw (http://www.pbase.com/wangi/image/58918470), CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1067863

Kolejna prowokacja LGBT. Anarchia szerzy się w stolicy? Jak napisał na Twitterze ksiądz Tomasz Trzaska „i bez flag waszych tęczowych i bez waszej tolerancji Chrystus na krzyżu jest wykpiony, wyśmiany i poniżony. Od 2000 lat”.

Jak donosi na Twitterze Zuzanna Dąbrowska, powołując się na Polską Agencję Prasową „kilka najważniejszych pomników” w stolicy zostało „przyozdobionych tęczową flagą”. Jednym z nich był również pomnik Chrystusa przez Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Jak interpretować tę wiadomość? Czy to kolejna prowokacja nurtu LGBT?

O incydencie wypowiedział się także premier Mateusz Morawiecki. „W Polsce nie popełnimy błędów zachodu. Wszyscy widzimy, do czego prowadzi tolerancja wobec barbarzyństwa” – oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w taki zdecydowany sposób zareagował na umieszczenie tęczowej flagi przy pomniku Chrystusa przed bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie.

Według niego, są pewne granice, które zostały przekroczone. „Zbezczeszczona figura Jezusa z Krakowskiego Przedmieścia to nie tylko symbol religijny, ale świadek dramatycznej historii Stolicy. Tej samej Warszawy, która ucierpiała z rąk ludzi, którzy nie tolerowali innej wizji świata, niż ich własna” – wskazał.

„Każda ze stron wielkiego ideologicznego sporu naszych czasów, który narasta na całym świecie, i którego skutki odczuwamy również w Polsce, musi zrozumieć, że są pewne nieprzekraczalne granice poziomu agresji” – napisał Morawiecki.

Czy takie działania aprobuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski? Czy jedynie toleruje? Nie wiemy, bo na razie ratusz milczy w tej sprawie.