Gospodarka

Ponad 50 proc. zysków inwestorów na akcjach Allegro

Fot. Twitter

Debiut aukcyjnego giganta. Kto sprzedał akcje już pierwszego dnia giełdowego debiutu, zarobił na akcjach ponad połowę ich wartości. 

65-69 zł za jedną akcję płacono podczas pierwszego notowania Allegro na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To ponad 50 proc. niż oferta na rynku pierwotnym, gdzie papiery sprzedawano po 43 zł. 

Mimo ogromnego popytu (redukcja w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 85 proc., a wśród inwestorów instytucjonalnych chętnych było 10 razy więcej niż akcji), nie brakowało malkontentów, którzy dowodzili, że akcje są mocno przeszacowane. 

To prawda, ale te akcje chciał mieć niemal każdy, więc inwestorzy, głównie fundusze inwestycyjne, rzucili się do kupowania. Wielu z 36 tys. najmniejszych ciułaczy pozbyło się akcji już pierwszego dnia. Czy będą żałować? Pokaże czas.  

Obroty na akcjach spółki były gigantyczne. Tylko do południa właścicieli zmieniły akcje za ponad 2 mld zł. To więcej niż cała giełda. W ten sposób debiut Allegro stał się najważniejszym wydarzeniem w historii warszawskiego parkietu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *