Informacje

Ludzie wpłacili Marcie Lepart już półtora miliona złotych. Tymczasem liderka strajku kobiet ma długi i komornika na karku

Marta Lempart SK Źródło Twitter

Liderka strajku kobiet Marta Lempart ustawiła na stronie zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy na rzecz Ogólnopolskiegio Strajku Kobiet, organizatora odbywajacych się w całej Polsce protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Kontytucyjnego w sprawie aborcji. Lempart chciała zebrać milion złotych, ale pieniedzy jest już dużo więcej a zbiórka wciąż trwa. Tymczasem, jak donosi tvp,info, Lempart ma długi. Komornik na podstawie wyroku sądowego zajął już część jej mieszkania.

„Jesteśmy oddolnym, niezależnym ruchem społecznym wkurzonych kobiet i wspierających nas rozumnych mężczyzn. To my wszystkie wyszłyśmy na ulicę 3.10, aby zaprotestować przeciwko barbarzyńskiej ustawie antyaborcyjnej. Strajkowałyśmy w całej Polsce, protestowałyśmy w ponad 150 miastach w Polsce i ponad 60 za granicą. 90% protestów w Polsce odbyło się w miastach mniejszych niż 50 000 mieszkańców i to było największą siłą Strajku Kobiet” – czytamy na stronie „zrzutki:.

Na koncie Strajku Kobiet jest już 1 470 164 zł zł (stan na 26 listopada). Zbiórka trwa do końca listopada, wtedy pieniądze wpłyną na konto OSK.

Na co potrzebne są tak wielkie ilości pieniędzy? „Założyłyśmy zrzutkę, bo potrzebne są nam środki na materiały do wykorzystania przy wszystkich protestach, tj. ulotki, flagi, banery, plakaty, kamizelki, nagłośnienie oraz na materiały szkoleniowo – edukacyjne do spotkań, debat i szkoleń, ewentualne koszty wynajęcia sal itp.” – czytamy na stronie zrzutka.pl.

Na swojej stronie internetowej Strajk Kobiet podaje też numery kont do wpłat w euro o złotówkach, więc zbiórka ze zrzutki to nie wszystkie pieniądze, które zasilą działania Organizacji. Przypomnimy, że finansowe wsparcie akcji Strajku Kobiet zapewniła też Gazeta Wyborcza, która poinformowała kilka dni temu, że zebrała dla organizacji 600 tys zł, a także m.in Kinga Rusin, która napisała e mediach społecznościowych, że wpłaciła na konto czterech organizacji, w tym Strajku Kobiet, 100 tys. zł.

Komornik zajął Lepart mieszkanie?

Komornik na podstawie wyroku sądowego zajął już część mieszkania liderki strajku kobiet, jak informuje tvp.info.– Te wątpliwości dotyczące kwestii finansowych trochę przypominają Matusza Kijowskiego – ocenił w rozmowie z TVP Info politolog prof. Mieczysław Ryba. Mateusz Kijowski, z którym zdjęcia chętnie sobie robili politycy opozycji, został skazany za poświadczenie nieprawdy w fakturach, na podstawie których wypłacono mu ponad 130 tys. zł z kasy Komitetu Obrony Demokracji – informuje portal.

Źródło: zrzutka.pl , tvp.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *