Duchowość

Popierasz aborcję – nie możesz przystępować do Komunii Św.

Fot. Pixabay

Wierni, którzy publicznie bronią aborcji, nie mogą przyjmować Komunii św. – takie jest stanowisko Kościoła Katolickiego.

Były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej abp Raymond Burke w wywiadzie dla włoskiego miesięcznika „Radici Cristiane” (Korzenie chrześcijańskie) przypomniał, że osobom popierającym aborcję nie można udzielać sakramentu Komunii św.

Dodał, że świadome przyjmowanie Komunii w stanie grzechu śmiertelnego jest świętokradztwem. „Jeśli wiemy, że popełniliśmy grzech śmiertelny, powinniśmy najpierw się wyspowiadać i uzyskać rozgrzeszenie, zanim przystąpimy do sakramentu eucharystycznego” – stwierdził abp Burke.

Gdy człowiek trwa w publicznym grzechu śmiertelnym i mimo to chce przyjąć Komunię św., jej szafarz ma obowiązek odmówić, „przede wszystkim dla zbawienia tej osoby poprzez powstrzymanie jej od popełnienia świętokradztwa”. 

Zdaniem abp. Burke, skandalem jest nie tyle nieudzielenie komuś Komunii św., ile raczej fakt, ze ktoś myśli, iż może ją otrzymać w stanie grzechu śmiertelnego.

Źródło: Katolicka Agencja Informacyjna

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *