Kultura

Postacie transpłciowe i niebinarne pojawią się w „Star Treku”, obok znanych już bohaterów

Spock Graffiti. Obraz Chräcker Heller z Pixabay

W trzecim sezonie serialu sci-fi  „Star Trek: Discovery”  pojawią się dwie nowe postaci – osoba transpłciowa i niebinarna. Role zagrają Blu del Barrio i Ian Alexander – informują twórcy filmu na Twitterze.

Blu del Barrio zagra niebinarną postać o imieniu Adria, która wedle opisu twórców serialu wyróżnia się ponadprzeciętną inteligencją, jest pewna siebie i  dojrzała ponad wiek. Del Barrio, osoba niebinarna, kończy obecnie naukę w London Academy of Music and Dramatic Art.  

Transpłciowy Ian Alexander wcieli się w transpłciową postać Gray, która marzy o tym, by zostać gospodarzem dla symbionta Trillów. Ian Alexander znany jest m.in. z roli Bucka Vu w serialu Netfliksa „The OA”. Aktor propaguje ideę równości transseksualnej, sprawiedliwości rasowej i … świadomości zdrowia psychicznego.

– „Star Trek” zawsze realizował misję mówienia o społecznościach, które nie są dostatecznie reprezentowane, ponieważ seria opiera się na pokazaniu ludziom, że przyszłość bez podziałów ze względu na rasę, płeć, tożsamość płciową czy orientację seksualną jest całkowicie osiągalna – komentuje jedna z twórczyń serialu Michelle Paradise. Trzeci sezon „Star Trek: Discovery” wystartuje w USA 15 października. W Polsce będzie go można obejrzeć prawdopodobnie na Netfliksie.

Źródło: Twitter, wirtualnemdia.pl