Informacje

Powstała „Straż narodowa” w obronie kościołów. Dziś bronią świątyni na pl.Trzech Krzyży w Warszawie

Żródło: Twitter

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz ogłosił w poniedziałek powstanie nowej organizacji o nazwie „Straż Narodowa”, której celem jest m.in. obrona kościołów. Środowiska lewicowe mówią, że to jest wojna; tak, to jest wojna i my do tej wojny przystępujemy – stwierdził.

Zgodnie z zapowiedzią Bąkiewicza, trzon nowej organizacji prawdopodobnie będzie stanowić Straż Marszu Niepodległości, do której należy obecnie kilkaset osób.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej przed warszawską Bazyliką Świętego Krzyża prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przekonywał, że „jesteśmy w trakcie neobolszewickiej rewolucji„. – Nie chcemy, żeby te środowiska, które są środowiskami antycywilizacyjnymi, atakowały nas, katolików, dlatego powołujemy pewien rodzaj samoobrony – samoobrony katolickiej, cywilizacyjnej – zapowiedział.

– Środowiska lewicowe mówią, że to jest wojna: tak, to jest wojna i my do tej wojny przystępujemy. Z tego miejsca wzywam wszystkich katolików, patriotów, przede wszystkim kapłanów i biskupów o świadectwo. Świadectwo, które jest w dniu dzisiejszym potrzebne – wiary, poświęcenia. Wstańmy z wygodnych kanap, sprzed telewizorów, sprzed monitorów, zacznijmy walczyć o Polskę, o Polskę katolicką, wierną zasadom i moralności – apelował Bąkiewicz.

Poniedziałek jest kolejnym dniem protestów w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Protestujący zablokowali dzisiaj kilka dużych miast. Wczoraj w ramach akcji „Słowo na Niedzielę” zainicjowanej przez Ogólnopolski Strajk Kobiet protesty organizowane były przed kościołami, a także w ich wnętrzach.

Wczoraj Straż Marszu Niepodległości broniła dostępu do kościołów osobom,mktóre chciały zakłócic nabożeństwa lub zdewastować kościół.

Dzisiaj Straż Narodowa broni m.in. kościoła Świętego Aleksandra na placu Trzech Krzyży w Warszawie.

Źródło” dziennik.pl, PAP, Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *