Informacje

Premier dziś możemy potwierdzić dostępność szczepionki

By Kancelaria Premiera - File:Mateusz_Morawiecki_Prezes_Rady_Ministrów.jpg, Domena publiczna

Po spotkaniu z przedstawicielami firmy Pfizer Premier zwołał konferencję i wygłosił oświadczenie: – Wszyscy czekaliśmy na informację o szczepionce. Te dobre wieści dotarły. Dziś potwierdzamy informacje o jej dostępności 

– Chcemy być natychmiast gotowi do szczepień !

– Możemy potwierdzić informacje o dostępności bardzo innowacyjnej szczepionki. Omówiliśmy w gronie ekspertów kwestie, które są istotne z punktu widzenia logistyki, spraw organizacyjnych, operacyjnych związanych z dystrybucją szczepionki, która musi być przechowywana w niskiej temperaturze ok. -70 stopni. To było ważne i owocne, konkretne spotkanie – dodał.

Morawiecki podkreślał, „że model dystrybucji szczepionki opiera się o skrupulatne wyliczenia, które zostały w piątek przedyskutowane, żeby jak najszybciej móc „wejść w proces szczepień”.

– Jak tylko Europejska Agencja Leków zatwierdzi tę szczepionkę, my chcemy być natychmiast gotowi po to, żeby zacząć szczepić – powiedział szef rządu i dodał, że chce, żeby szczepionka była dostępna w tym samym momencie, co w Europie Zachodniej.

– Chcemy rozpocząć szczepienia od grup wysokiego ryzyka – mam, ojców, babć, od naszych seniorów, od tych, którzy są najbardziej narażeni na działanie koronawirusa, ale także od personelu medycznego, służ mundurowych – zadeklarował premier.

Źródło:Polsatnews/tvpinfo/twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *