Polska

Premier Mateusz Morawiecki spotyka się z Viktorem Orbanem w Warszawie

Mateusz Morawiecki i Viktor Orban Źródło: Twitter

Premier Morawiecki spotyka się z premierem Orbanem. W poniedziałek wieczorem w Warszawie odbędzie się spotkanie robocze; tematem – m.in. omówienie dalszych działań w kontekście negocjacji budżetowych w UE – poinformował PAP rzecznik rządu Piotr Müller. O spotkaniu jako pierwszy nieoficjalnie informował portal TVP Info.

Poniedziałkowa wizyta premiera Węgier Viktora Orbana w Warszawie, to dalsze koordynowanie stanowisk między polskim i węgierskim rządem – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu podkreślił na konferencji prasowej, że negocjacje budżetowe cały czas trwają, w czwartek szef polskiego rządu rozmawiał z premierem Węgier w Budapeszcie, a poniedziałkowa wizyta Orbana jest kontynuacją tych rozmów. W międzyczasie były dalsze dyskusje w gronach europejskich, w ramach Komisji Europejskiej, w związku z tym dzisiaj dalsze koordynowanie stanowisk – mówił Müller.

Rzecznik rządu zaprzeczył, jakoby pojawiła się jakaś nowa propozycja w sprawie mechanizmu warunkowości ze strony KE. Żadnej oficjalnej propozycji ze strony KE nie ma, natomiast oczywiście toczą się kuluarowe dyskusje – dodał Müller.

Źródło: tvp.info, dziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *