Polska

Premier Morawiecki przedstawił nowych ministrów w rządzie. Są niespodzianki?

Rekonstrukacja rządu Źródło:Twitter/ Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił na konferencji prasowej skład swojego nowego rządu. „Dzisiaj mam ogromny zaszczyt przedstawić pańtwu nowy skład rządu i zaznaczyć, że ta zmiana ma w mniejszym stopniu charakter personalny, a w większym strukturalny” – mówił szef polskiego rządu – ” Ma to na celu lepsze podejmowanie decyzji i usprawnienie działań w ramach resortów, żebysmy mogli znaleźć najlepszą i najszybszą odpowiedź na czasy, które charakteryzują się wielkim wyzwaniem pandemii i wychodzenia z niej od strony gospodarczej”

Chcę podkreślić obecność w rządzie pana prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, jako wicepremiera, który będzie bardzo dużym wzmocnieniem naszego rządu” – powiedział Mateusz Morawiecki potwierdzając jednoczesnie obecność prezesa PiS w składzie nowego rządu.

Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki

Wicepremierzy: Jarosław Kaczyński, Piotr Gliński, Jacek Sasin, Jarosław Gowin,

Ministerstwo rozwoju, pracy i technologii: Jarosław Gowin

Ministerstwo edukacji i nauki: Przemysław Czarnek

kontakty z samorządami: Michał Cieślak 

Ministerstwo rolnictwa i leśnictwa: Grzegorz Puda

Wciąż nieznane jest nazwisko ministra bez teki z ramienia Solidarnej Polski. Poznamy je w najbliższym czasie – zapowiedział Morawiecki.

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że rekonstrukcja rządu nastąpi w przyszłym tygodniu – poinformował dziś rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Andrzej Duda spotkał się już z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie zmian w składzie Rady Ministrów.