Informacje

Premier Pedro Sanchez ogłosił w sobotę, że kwota 72 mld euro z UE, trafi głównie do czterech „priorytetowych obszarów”, wśród których jest feminizm.

Foto:PAP

Premier Pedro Sanchez ogłosił w sobotę, że kwota 72 mld euro, jaką Hiszpania odbierze w ciągu trzech najbliższych lat z funduszu odbudowy UE, trafi głównie na wsparcie dla czterech „priorytetowych obszarów”, wśród których jest feminizm.

Szef centrolewicowego rządu wskazał podczas spotkania władz Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE) w Madrycie, że jego gabinet zamierza kierować pomoc unijną na wsparcie dla feminizmu, cyfryzacji, działań ekologicznych, a także na politykę spójności.

Sanchez, prezentując program odbudowy Hiszpanii po kryzysie wywołanym epidemią Covid-19 stwierdził, że ma nadzieję, że socjaliści będą w stanie wygrać wybory parlamentarne na dwie najbliższe kadencje. 

Dodał, że Hiszpania znajduje się obecnie w krytycznym momencie epidemii, dlatego jego rząd zamierza utrzymać do stycznia restrykcje sanitarne, chroniąc kraj przed trzecią falą Covid-19.

Pedro Sanchez zaapelował też do obywateli o zrozumienie dla obostrzeń, przestrzeganie ich, a także o jedność ogólnonarodową. Podczas madryckiego wydarzenia premier stwierdził, że jako szef rządu będzie zabiegał o „Hiszpanię bardziej różnorodną”, która przyciąga do siebie rozmaite siły oraz „sprzeciwia się trumpizmowi, prawicy oraz skrajnej prawicy”.

Sanchez stwierdził, że kierowana przez niego PSOE jest obecnie jedynym ugrupowaniem w parlamencie, które stanowi pomost z partiami separatystycznymi z Katalonii i Kraju Basków a resztą sił politycznych Hiszpanii.

Źródło:PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *