Informacje

Premier zamyka cmentarze! Nowe obostrzenia. „Uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż życie”

Pilne fot. bruLion24

Podczas konferencji szef rządu Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie cmentarzy. Od soboty do poniedziałku nie będzie możliwe odwiedzanie grobów.

„Zarówno dzień poprzedzający Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych a także dzień zaduszny to będą dni, kiedy na cmentarze nie wejdziemy” – ogłosił Morawiecki. „Uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż życie” – dodał premier.

„Czekaliśmy z tą decyzją długo, nie chcemy, żeby na cmentarzach gromadziła się duża liczba osób. Nasz apel przyjmuje formę alarmu i mocnej dyspozycji – by seniorzy pozostali w domu, by co najmniej przez najbliższe dwa tygodnie nie wychodziły na zewnątrz. Od tego zależy wasze życie” – powiedział Morawiecki zwracając się do seniorów.

„Apeluję również do przedsiębiorców, do dyrektorów firm, by pracowali zdalnie. Mamy prostą dyrektywę dla administracji publicznej – wszyscy, którzy mogą, muszą pracować zdalnie” – dodał premier.

Jednocześnie Mateusz Morawiecki zapowiedział, że istnieje nadzieja na szczepionkę w styczniu. „Jest bardzo prawdopodobne pojawienie się szczepionki w styczniu dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują – dla starszych i dla pracowników medycznych” – podkreślił premier.

źródło:konferencja premiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *