Informacje

Premier zaprasza opozycję na spotkanie. „To próba zwalenia na nią winy za skandaliczne zaniedbania i nadużycia władzy” – uważa Rosati

By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85248247

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na wtorek przedstawicieli opozycji na telekonferencję, która odbędzie się o godz. 14.30, celem omówienie sytuacji związanej z Covid-19. Ma się także odbyć telekonferencja z prezydentami największych miast w Polsce.

„Zapraszam już dzisiaj na początku tygodnia opozycję na spotkanie. Dochodziło już do kilku takich spotkań wiosną tego roku, które na pewno były dobre i dzisiaj także zapraszam opozycję, żeby przedyskutować pomysły, wątpliwości. Chcemy być jedną drużyną” – oznajmił szef rządu.

Czy opozycja skorzysta z zaproszenia? Nie można być tego pewnym po wpisie Dariusza Rosatiego, posła KO. „Zaproszenie opozycji przez premiera do rozmów nt. kryzysu pandemii to próba zwalenia na nią winy za skandaliczne zaniedbania i nadużycia władzy. Nie ma mowy. Pamiętamy jak przez pół roku PiS olewał w Sejmie wszystkie ostrzeżenia i apele opozycji, jak premier kłamał i szydził” — czytamy na Twitterze. Autorem tych słów jest właśnie Dariusz Rosati.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *